15 Ağustos 2015 Cumartesi

Konu Kitap mı? Bana Bunlarla Gelin! (Mim)

Evet, yeni bir mim daha. Birikmiş o kadar şey var ki. Neyse artık yavaş yavaş bloguma geri dönüyorum. Zorlu geçen bir sınav sürecinin ardından yeniden dönmek harika! Haydi başlayalım! ;)

1- Klişe bir soruyla başlayalım: Film mi kitap mı?
KİTAP. Kesinlikle. Çünkü eğer okuduğum bir kitabın filmi varsa özellikle izleyemiyorum. Tuhaf ama gerçek. Eğer kitabı olmayan bir film olsa bile birisi "Kalk hadi film izleyelim yahu!" demeden pek film izlediğim söylenemez. Daha çok dizi izlerim bir şey izleyeceksem.

2- Ne tür kitapları tercih edersin?
Aşk, gerilim,cinayet,korku,distopya,fantastik,historical... Kısacası her tür okuyabilirim. Kişisel gelişim ve tarih kitaplarında sıkılmadığımı söylersem yalan olur ama. Ruh halime göre kitap okurum daha çok.

3- Bir yazar olsaydın kim olmak isterdin?

Bunun için uzun bir liste yapmayı çok isterdim. Ama bir hakkım var öyle mi? Bir bakalım... Sanırım Kristin Hannah. Bu kadar duygu yüklü roman yazabilmeyi gerçekten isterdim.

4- Bir kitap yazmaya karar versen aklına gelen ilk konu hangi türe girerdi?

A-ha! Tam benlik bir soru. Fantastik-aşk karışımı olurdu. Bir sır vereyim. Hatta öyle bir kurgum var henüz yazmadığım. *.* Arkadaşlarıma anlattığımda kelimenin tam manasıyla apışıp kalmışlardı. Belki bir gün kurgumu yazıya dökerim ne dersiniz? (İç çekiş.)

5- Çok başarılı bir kitap yazdın. Film mi yoksa dizi mi olmasını isterdin ya da kitap olarak kalmasını mı tercih ederdin?

Bence kesinlikle kitap olarak kalmalı. Çünkü uyarlamalar beni öldürüyor! Ya sahne kesiyorlar, ya oyuncular olmuyor, ya replik değiştiriyorlar! Sanırım kitabımın o hale gelmesine dayanamazdım. Ha, eğer kitabımdan uyarlama senaryoyu bana yazdırırlarsa düşünürüz. :D

6- Issız bir adada yanına yol arkadaşı olarak seçeceğin kitap karakteri kim olurdu?

Archer. *.* Evet, bu aralar ona takmış bulunmaktayım. Başka Dilde Aşk'ın mükemmel Archer'ı. Tam ıssız adalık. :D

7- Hayatın boyunca sadece tek bir yazarın kitaplarını okuma şansın olsa bu kim olurdu?

Sıkıştım. Tam anlamıyla sıkıştım. Bir sürü "en sevdiğim" yazar var benim! Imm, aşk olmalı, fantastik yazabilmeli (hep aynı yazar okuyacaksam değişik olsun ki baymasın), eğlenceli olmalı, kalemi sağlam olmalı... buna Jennifer L.Armentrout diyorum!

8- İki yazar beraber bir kitap yazsa harika olurdu dediğin iki yazar düşün. Kim onlar?

Natasha Boyd ve Rick Yancey. Biri aşk konusunda usta ve biri distopya konusunda usta! Güzel ikili.

9- Sonunu değiştirmeyi en çok istediğin kitap hangisi?

Sen Benim Diğer Yanımsın - Holly Bourne. Aslında bu son da gayet güzeldi,sevdim ama baya ağlattı. Sanırım ne olursa olsun bir yolunu bulup iyi bitirirdim sonunu.

10- Önermekten sıkılmadığın, "Dünya okusun!" dediğin bir kitap sorsam?
Buna bir türk yazarın kitabını örnek vereceğim. Tuba Arık - Paranoya. Tek kelimeyle mükemmel bir kitap.

11- Eyvah! Bir kitabın içine hapsoldun, hem de ana karakter olarak! Hangi kitap olsa "Beni burada bırakın." derdin?

Hepsi demek isterdim buna. Ya evet, hep aynı cevabı veriyorum ama yine ve yine Başka Dilde Aşk diyorum. Bunlar hep Archer'sızlık yüzünden. *.*

Ben Bin Tatlı Yıl ve Sonsuz Kitaplar Malikanesi 'ni etiketliyorum. Hadi bakalım sizin cevaplarınız ne olacak?

Unutmadan, eğer yapmak isterseniz herkese açıktır. Beni etiketlemeyi ve bana haber vermeyi unutmayın. ;)2 yorum: