14 Ekim 2014 Salı

KVBT 1.Tur 2.Gün | Tutku Çemberi - Paula Quinn | Yorum ve Çekiliş

O HER KADININ HAYALİYDİ...FAKAT YALNIZCA BİR KADININ KADERİYDİ.

O her kadının hayaliydi…Esmer, yakışıklı ve ‘Tutkulu’ lakabına sahip Lord Brand Risande, baştan çıkarıcılığın vücut bulmuş haliydi.
Ama savaş alanı ve yatak odasındaki hünerinin altında çok acı bir sır vardı: kalbini mühürleyen ihanet. Herkese korku salan bu şövalye, savaşta kazandığı toprakların başına geçmek üzere yola çıktığında en heybetli düşmanıyla karşı karşıya geleceğinin farkında bile değildi.
…Fakat yalnızca bir kadının kaderiydi. Leydi Brynnafar Dumont halkını korumak için her şeyi yapmaya kararlıydı…gg Buna babasını yenen vahşiyi baştan çıkarmak da dahil. Soğukkanlı bir canavar beklerken, onun yüzüne bile bakmayan son derece çekici bir erkekle karşılaşacaktı. Tüm masumiyetine rağmen, mücadeleye değecek tek savaşta Lord Brand’i yenmek için tüm cazibesini kullanmak zorundaydı…
Aşk savaşında…
(Tanıtım Bülteninden)
Yazar: Paula Quinn
Dili : Türkçe
Çevirmen : Nergis Karababa
Yayınevi : Epsilon Yayınları
Sayfa Sayısı : 365
Baskı Yılı : 2014

TUR TAKVİMİ


Eveet! Turun 2. gününden merhabalar! Epsilon yayınlarına teşekkürlerimi sunup yorumuma geçiyorum. :)

Şunu söylemeden kitap yorumuna geçersem çatlarım. Kitap çok eğlenceliydi. Özellikle atışmaları. :D Aslında bir çok alıntı paylaşmak istiyorum sizinle ama tur olduğu için herkesin iş bölümü var ve alıntılar bende değil maalesef.  -_-

Her neyse. Kitabın konusunu çoğunuz arka kapaktan anlamışsınızdır zaten.

Brynna babası Normandiyalı bir savaşçıya yenildiğinde çok üzülür. Çünkü hayatları eskisi gibi olamayacaktır. Onu yenen savaşçı babasını öldürmemiştir. Buna çok şaşırsa da Normandiyalı evini ve babasının unvanını almaya gelecektir. Brynna evini ne pahasına olursa olsun koruyacaktır. Annesinin hatıralarına sahip çıkacaktır. Ona karşı savaşacaktır. Onunla evlenmek zorunda olsa bile...

Ve işte asıl olay şimdi başlıyor. Brynna Brand'i gördüğünde neredeyse kalbi ağzında atıyor. Çok yakışıklı olmasının yanında başka ne nedeni var peki? Çünkü onu tanıyor! Brand onu tanımasa da Brynna onu tanıyor! ( Nereden tanıdığını söylemeyeceğim çatlayın diye. :D )

Brynaa, Brand'i ilk gördüğü günden beri ona aşıktır. Bir çok kez rüyasına girmiştir. Kahkahaları kulaklarında çınlayıp durmuştur. Ama ya karşısındaki bu adam? Onun gördüğü adamla uzaktan yakından alakası yoktur. Onun gördüğü adam neşeli, eğlenceli ve "Tutkulu Brand" lakabını hak eden biridir. Ama bu Brand... onunla uzaktan yakından alakası yoktur. Bu adam nasıl olur da aşık olduğu adam olabilir?

İşte o zaman Brand ile ilgili hikayeler kulağına çalınır. Sevdiği kızın ona ihanet ettiğini öğrenir.

Brynna Brand'in kalbinde başka biri olduğunu bile bile onunla evlenmeyi kabul eder. Her şeyi halkı için yapıyordur!

İçten içe onu sevse de Brand'e bunu belli etmez. Kendini sevmeyen bir adamı önemsemeyeceğini söyler kendi kendine. Hatta söz verir! Lakin içten içe bu sözü tutamayacağını biliyordur.

Peki ya Brand? Ne kadar Brynna'yı sevmiyor gibi gözükse de içinde ne fırtınalar kopuyordur?

Gerisi ve daha fazlası kitapta. Alın okuyun! ;)

Bir iki eksiklik yok değildi kitapta. Mesela konu sıradandı. Ama o kadar hissedilmiyordu bence. Karakterler ve diyaloglar açığı baya kapatıyordu.

Genel anlamda beğendiğim bir kitaptı. Brynaa gerçekten güçlü bir karakter. Halkı için tanımadığı biriyle evlenmeyi kabul ediyor. Kaç kişi yapabilir ki bunu?

Brand'a gelince... Burda bir iç çekmek istiyorum! Gülüşü bayıltan cinsten yahu! Daha çok sahte gülüşler atsa da Brynna onun gerçek gülüşünü ortaya çıkardığında lakabının hakkını veriyor! ;)

Dediğim gibi kitabı beğendim. Atışmaları , Brynna'nın sinirlenmesi ve Brand'in dalga geçmesi! Çok tatlılardı yahu. :D Ama siz siz olun bu kitabı kitap kılıfınız olmadan okumayın! Özellikle ailenizle ve meraklı ablanızla yaşıyorsanız. Benden söylemesi çünkü kuytu köşelerde sıkıştırılabilirsiniz! :D

Benim yorumum böyle. Bakalım tur arkadaşlarım kitap hakkında ne düşünüyor? Hepsi ve daha fazlası Kitap Vampirleri'nde!

Bu arada 1 adet Tutku Çemberi hediye ettiğimiz çekilişimize katılmayı unutmayın!
a Rafflecopter giveaway

10 yorum: