14 Nisan 2016 Perşembe

KVBT 16.Tur 1.Gün | Beni Yeniden Sev /Jill Shalvis | Yorum


Aidan Kincaid, yaşadığı kasabanın her şeyidir itfaiyecisi, arama kurtarma sorumlusu, baş döndürücü yürüyen cazibesi ve kalp kırıcısı… Yıllar önce kalbini kaptırdığı Lily Danville, kendince haklı bir sebeple hem kasabayı hem de Aidan'ı terk ettiğinde, Aidan'ın yaptığı tek şey, kalbinin kapılarını diğer tüm kadınlara kapatmak olur. Ancak kader, aradan geçen yıllar boyunca ağlarını örmeye devam etmiştir. Günün birinde Lily, kasabaya geri dönmek ve hem geçmişiyle hem de ilk aşkıyla yüzleşmek zorunda kalır. Bu mecburi geri dönüşün ona eski acılarını yeniden yaşatmaktan başka bir işe yaramayacağına inanır Lily. Oysa yıllar sonra doğup büyüdüğü yeri ve Aidan'ı görmenin onda yeniden uyandıracağı tek duygu hüzün değildir. Küllenmiş bir aşk, yeniden alevlenmek için hazırdır.
(Tanıtım Bülteninden)
Sayfa Sayısı: 400
Baskı Yılı: 2016
Dili: Türkçe
Yayınevi: Nemesis Kitap
Goodreads Puanı: 3.99Vampirler'in yeni turundan merhabalar. Jill Shalvis. Daha önce okuduğum ve sevdiğim bir yazar kendisi.

Kitabımız Cedar Tepesi (Cedar Ridge) serisinin ilk kitabı olan Beni Yeniden Sev (Second Chance Summer #1).

Kitap yakışıklı itfaiyecimiz Aidan Kincaid'in zor geçen bir kurtarmadan sonra onu 10 yıl önce terk eden sevgilisinin geri dönmesini öğrenmesiyle başlıyor: Lily Danville geri dönüyor!

Lily ve Aidan birbirlerini unutup hayatlarına devam ederken ikisinin de içindeki iç savaşlar gün yüzüne çıkıyor. Lily korkunç anılarını unutmak için oradan kaçmasına rağmen döndüğünde olanlarla yüzleşmesi gerektiğini fark ediyor ve istemese de Aidan ona çok yardımcı oluyor. Aidan ise Lily'nin gitmesini kendine bağlarken asıl olayın bu olmadığının farkına varıyor.

Kitabı okurken çok eğlendiğimi söylemeliyim, tabi genelde duygusallaşsa da. Atışmaları gayet güzel yazılmıştı,espriliydi ve gayet güzel çevirilmişti. Yazım hatasına ise 1 yerde rastladığımı hatırlıyorum ve bu konuda da gayet başarılıydı.

Kitap gayet akıcıydı, oturup kalkmadan bir günde bitirdim. Dili gayet sadeydi ve takılmadan ilerliyordunuz. Kapak tasarımını gayet hoş gözüktü gözüme, iyi ki orijinal kapakla çıkmamış bile diyorum! Ama orijinal kapaktaki gibi bir tepe ayrıntısı kapakta hiç fena olmazdı sanki. Tek beğenmediğim yönü oydu kapağın, içerikteki bazı yerlerle uymuyor gibi geldi.

Genel anlamda çeviri, dili, yazımı, tasarımı başarılı bir kitap. Göz atmak isterseniz; Beni Yeniden Sev.

Tur kapsamında 2 kişiye hediye Beni Yeniden Sev için; tık tık.

Puanım: 4/5
Hiç yorum yok:

Yorum Gönder