2 Haziran 2015 Salı

KVBT 9. Tur 1. Gün | Başka Dilde Aşk - Mia Sheridan | Yorum + Çekiliş

New York Times, USA Today ve Wall Street Journal Çoksatan Romanı Başka Dilde Aşk, korkunç bir gecenin hatıralarına zincirlenmiş bir kadının ve sevgisiyle o zincirleri kırabilecek adamın hikâyesi. Geçmişin acı yüklü izlerini taşıyan sessiz bir adamın ve sesini bulmasına yardım edebilecek kadının hikâyesi. Acının, kaderin ve aşkın iyileştirici gücünün hikâyesi…
(Tanıtım Bülteninden)
Orijinal Adı: Archer's Voice
Seri Adı: Sign of Love
Sayfa Sayısı: 392
Baskı Yılı: 2015
Dili: Türkçe
Yayınevi: Yabancı
Seri Sıralaması: 4
Toplam Kitap Sayısı: 4
Değerlendirme: 4.5/5

Vampirler'in yeni turundan herkese merhabalar! Yeni turumuz bomba gibi! Yabancı Yayınları'ndan çıkan Başka Dilde Aşk. Yabancı Yayınları'na tur için teşekkürlerimi sunuyorum. Özellikle bitmek tükenmek bilmeyen sorularımızı yanıtladıkları için. :D İyi ki varsınız. :)

Şöyle bir nokta var ki kitabın turunu aldığımdaki mutluluk kitabı okuyunca beşe ona katlandı resmen. Zaten Yabancı Yayınları'nın kitaplarını seviyorum. Aralarına mükemmel bir tanesi daha eklendi.

Başka Dilde Aşk'a tek kelimeyle BA-YIL-DIM. Sanırım başka türlü tarif edemezdim. Her karakteri ayrı bir güzel, her satırı ayrı bir mutluluktu.

Archer... Sessizliğin arkasındaki en güzel sesti. Onun sesi her şeydi.

Archer'ı o kadar sevdim ki. Korkuları, masumluğu, tutkuları, sevgisi, yalnızlığı... onu o yapan her şey çok güzeldi. Özellikle Archer'ın ağzından anlatılan kısımları daha bir güzeldi. Onun iç dünyasından duygularını bire bir duymak çok hoştu.

Kitap Bree'nin her şeyden kaçıp küçük bir kasabada ev tutmasıyla başlıyor. Hayatını düzene sokmak istediği için bir işe giriyor ve Maggie ile tanışıyor. Maggie onun dert ortağı oluyor.

Bir gün marketten çıkarken elindeki torbalar yere saçılıyor ve bir adamın ayağının tam dibine düşüyor. Kapüşonlu, saçları uzun bu adamla sohbet etmek istese de adam onunla hiç konuşmadan gidiyor. Sonradan onu araştırdığında ise bir kaza geçirdiğini ve konuşamadığını öğreniyor. Ve hiç tanımadığı bu adam için üzgün hissediyor. Hatta biraz etkilenmiş. Ve asıl hikaye burada başlıyor. Kasabanın hiç umursamadığı hatta bazılarının deli dediği bu adama karşı kimsenin yapmadığını yapıyor. Onunla konuşuyor, ona insan olduğunu hatırlatıyor ve bu adama geri dönülemez biçimde aşık oluyor. Ve kendini Archer'ın sesinde kaybediyor.

Kitap gayet akıcıydı. Hatta LYS yüzünden gizli saklı okuduğumu itiraf ediyorum. Ders çalışmayıp gece 3'e kadar okuduğum da doğrudur. Pişman mıyım? Asla! Yine olsa yine okurum. Çünkü birçok kitaptan farklı bir şeyler vardı içinde. Hem konusu değişikti. Yani işaret diliyle anlaşan iki insanın arasındaki olağanüstü iletişim vardı kitapta. Bu konuyu çok sevdim. ( İşaret diline merak saldım bu kitap sayesinde. *.* ) İşlenişi de çok güzeldi. Hem de diyaloglar çok güzeldi.

Aslında karakterlerin hepsine tek tek değinmek istiyorum ama Archer varken diğerlerini gözüm görmedi pek. Çok sevdiğim karakterler vardı, çok da nefret ettiklerim. Ama Archer hepsini gölgeledi. Bree'ye olan hisleri, bakışları resmen kitaptan hissediliyordu. Bir an düşündüm...acaba beni böyle seven biri olsa ne yapardım diye, nasıl olurdu diye... Ne yalan söyleyeyim tahmin bile edemiyorum. Sanırım bir müzeye kilitlerdim, giriş çıkışları yasaklardım. :')

E bu kadar övdükten sonra 5 yıldızı hak etmiyor mu sizce de? 5 vermemin sebebi inanın en iyi puanın 5 olması. Siz onu 5 üzerinden 10 diye düşünün. Hak ediyor. ;)
a Rafflecopter giveaway1 yorum: